Jaký byl poslední Blešák na vzduchu roku 2022?

Děkujeme všem za dnešní návštěvu! Dnes bylo opravdu hodně prodejců. Ráno jsme napočítali 144 prodejních dek a stánků a poté ještě prodejci dál přicházeli.
 
Těší nás, že nám říkali, že se jim tentokrát dařilo dobře prodávat. Nakupující si zase pochvalovali, že už občas chodí i pro úplně konkrétní věci a jsou rádi, že je často opravdu “uleví”.
 
V dětském koutku Mateřského centra KidzTown se postupně učilo přišívat knoflíky přes padesát dětí. Jsme rádi, že Mirka z KidzTownu přišla s nápadem na takovouto aktivitu – kde se děti učí něco opravit a tím i to, že věci se hned nemusí vyhazovat. Je to naprosto v souladu s našimi myšlenkami. A věříme, že tímto směrem budou programy pro děti na blešáku i nadále pokračovat.

Jsme taky rádi, že Kolíňáci na jaře přistoupili na nás systém vratných porcelánových hrnků na teplé nápoje v mobilní kavárně, kterou pro nás provozují dobrovolníci Církev Kolín. Vratný systém zálohovaných hrnků funguje dobře, to už jsme potřetí ověřili. Lidi je vrací a jednorázových kelímků se nedožadují. Skvělé je, že tento náš sen, který jsme si k výročí 20. Blešáku na vzduchu v květnu splnily, nám pomohli splnit právě naši návštěvníci. Tím, že nám donesli a darovali dostatečně velké množství hrnků. My je po každém blešáku umyjeme v myčce a příště použijeme zas.
 
Děkujeme taky Petře, že s kolegyněmi vždy dovezou stánek – svou mobilní pobočku Bistra U Stapu, která se o vás pravidelně stará ve formě občerstvení. A také nás podpořila a u točených limonád používá vratné “festivalové” kelímky.
 
Mile nás překvapilo, ze nám majitelka Cukrárny DH dorty Kolín přinesla jako dárek krásný dort, který byl určen pro dobrovolníky a pomocníky Blešáku na vzduchu jako poděkování za jejich práci.
 
Nejvíce tentokrát asi zaujal stánek dobrovolníků z Kolínského kláštera. Zaujala nejen jeho netradiční, architektem vyladěná podoba, ale také zboží – věci vyřazené z kláštera (porcelán, užitné věci, stará kola, staré kufry…). Jejich prodejem utržili pro spolek Kolínský klášter neuvěřitelných 11 300 korun. Výtěžek použili na divadelní představení Zahradníček – vše mé je tvé.
 
 
“Vpodstatě teplého počasí tak využilo množství lidí chtějící se zbavit věcí, které jim doma překáží nebo je už nepotřebují. Deky a plachty na parkové zeleni tak zaplnilo tradičně nejvíce oblečení, pochopitelně především to dětské, ale také množství knížek, hraček, ale i hrnečků a vůbec nádobí a porcelánu. Nechyběly ani gramofonové desky, ale třeba také květiny, jablka nebo ořechy,” uvedl Zdeněk Hejduk v reportáži.
 
Během naší zimní pauzy můžete navštívit jeho Setkání sběratelů a bleších trhovců, které v roli ředitele Městského společenského domu v kolínském “kulturáku” pořádá.

Více fotek najdete na stránkách Kolínského Deníku:

9 comments

Comments are closed.