Vánoce v Kolíně – 4 tipy, jak dostat, co si přejete

Sice víte, že vám chtěli udělat radost, ale marně se snažíte ze sebe vytlačit kus nadšení. A teď jste dostali to, co jste nechtěli a s čím se budete muset smířit nebo se toho nějak rozumně zbavit. Co hůř – je to něco, co se vyrobilo, spotřebovalo materiál, energii, umazalo vzduchu nebo vodu, převáželo stovky nebo tisíce kilometrů a prodalo jen proto, aby vás to vůbec nepotěšilo.

Ani vaši nejbližší vám nevidí do hlavy. Většinu času se všichni zaobíráme sami sebou svými problémy, touhami a myslí. Je to normální, přirozené a prokázané.

Těch velmi empatických jedinců s dobrým pozorovacím talentem je málo a pokud nemáte jistotu, že jsou zrovna ve vaší rodině, zkuste udělat maximum pro to, abyste dostali, co chcete:

1. Napište Ježíškovi

Ne, to není jen pro děti. Udělejte si svařák, horký mošt a hezký podvečer s dětmi a pište, dávejte za okno. Vzory dopisů k vytištění třeba tady:

Nebo přání napište a nakreslete ručně, nalepte výstřižky z letáků a zařáděte si. Nepůjde to na výstavku ani nedostanete 5 z výtvarné výchovy. Nebojte se! 🙂

Elektronické seznamy přání mají výhodu, že je tam vidět, že si vaše přání už někdo rezervoval a nedostanete tak věc dvakrát.

2. Nechávejte cestičky z drobečků…

… aby se neztratili a našli cestu ke správnému dárku pro vás. Mluvte s blízkými méně o politice, otravném šéfovi nebo koronáči 🙂 Mluvte častěji o hezkých věcech, o tom, co rádi děláte a co k tomu používáte. Házejte drobky. A pokud kolem sebe máte méně empatické pařezy – házejte je hlavně v listopadu a prosinci.

> “Viděl jsem krásnou láhev na kolo, takovou fialovou se žlutým špuntíkem, v obchodě u Vyskočilů a říkal jsem si, že s tou by se mi na kole jezdilo daleko líp.”
> “Vždy jsem chtěla vyzkoušet, jaké je to mít permici do divadla a užít si divadlo vícekrát v roce. Tady v Kolíně je jinak často problém sehnat lístky.” (druhou větu lze vynechat, pokud osoba neudrží pozornost déle než dvě věty 🙂)
> “Já tak ráda navlékám korálky. V tom kreativním krámku Sedmikráska v Rubešově ulici a teď mají nové sady.”
> “V krásném knihkupectví jsem jak v cukrárně. Už jsi byl v Modré Sově v Kutnohorské? Boží!”
> “Zachutnalo mi filtrované kafe. Asi bych ho chtěl domů. Všiml jsem si, že v kavárně Zastávka u kávového zrnka prodávají zařízení, filtry i výbornou zrnkovou kávu.”

3. Ty jsi má jediná, nádherná – ta pravá věc

Chcete pořádnější, dražší dárek? Jste už velký kluk a nebo velká holka. Ale stejně se trochu stydíte? Poproste toho nejspolehlivějšího blízkého, ať pro vás zařídí společnou koupi od přátel a příbuzenstva. Nebo výběr peněz. Nebo překonejte obavy a všem říkejte, že fakt letos chcete jen tuhle jedinou a nejlepší věc.

4. Bojíte se, že to i tak popletou?

> “Úplně nejlepší dárky jsou poukázky. Nemám rád další věci do mého bytu. Třeba do Alzy, do barber shopu, do Tesca, do Billy….”

> “Jsem zavalená věcmi. Třeba na nehty, na masáž do nebo třeba k té mojí kadeřnici Elišce Valkusové v Rubešově ulici.”

Buďte konkrétní, ať nedostanete poukaz na skok padákem, pokud se bojíte výšek… 😉

A příště o tom, kde koupit dárky vyrobené lokálně nebo s charitativním přesahem…

Autor fotografie adventního Kolína: Míra Lachec. Ostatní fotografie využity z veřejných zdrojů, stránek jednotlivých podniků a organizací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.